Stackpole Electronics Inc. RMCF1210FT147R
RMCF1210FT147R picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210FT147R
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
RMCF1210FT147R.pdf
Availability of RMCF1210FT147R
QUANTITY
RMCF1210FT147R Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210FT147R
Internal Part NumberEIS-RMCF1210FT147R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210FT147R
Related LinksRMCF121, RMCF1210FT147R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210FT147R Details Description
Related parts for RMCF1210FT147R
CONN SPRING 11POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 2200V 600A datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf