Stackpole Electronics Inc. RMCF1210FT1K13
RMCF1210FT1K13 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210FT1K13
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
RMCF1210FT1K13.pdf
Availability of RMCF1210FT1K13
QUANTITY
RMCF1210FT1K13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210FT1K13
Internal Part NumberEIS-RMCF1210FT1K13
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210FT1K13
Related LinksRMCF121, RMCF1210FT1K13 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210FT1K13 Details Description
Related parts for RMCF1210FT1K13
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC AUTO BIAS SYST PWR OUT 8SOIC datasheet.pdf
RES .33 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 10-MSOP datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-9P 32MB SDRAM 16MB FLASH datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
4 WIRE UNSHIELDED 2 M datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 3.9UF AXIAL datasheet.pdf