Stackpole Electronics Inc. RMCF1210FT348K
RMCF1210FT348K picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210FT348K
Brief Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
RMCF1210FT348K.pdf
Availability of RMCF1210FT348K
QUANTITY
RMCF1210FT348K Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210FT348K
Internal Part NumberEIS-RMCF1210FT348K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210FT348K
Related LinksRMCF121, RMCF1210FT348K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210FT348K Details Description
Related parts for RMCF1210FT348K
IC COUNTER 4BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE MOD 100A 700V STUD datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 67.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
20+20 DIL EXT P/HDR 6MM datasheet.pdf