Stackpole Electronics Inc. RMCF1210JT10M0
RMCF1210JT10M0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210JT10M0
Brief Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
RMCF1210JT10M0.pdf
Availability of RMCF1210JT10M0
QUANTITY
RMCF1210JT10M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210JT10M0
Internal Part NumberEIS-RMCF1210JT10M0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210JT10M0
Related LinksRMCF121, RMCF1210JT10M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210JT10M0 Details Description
Related parts for RMCF1210JT10M0
TVS DIODE 7VWM 12VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 4.3A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 125MHZ 50TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK 3.16"L X 5.47"W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 1.578 OHM datasheet.pdf