Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT39K0
RMCF2010FT39K0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT39K0
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT39K0.pdf
Availability of RMCF2010FT39K0
QUANTITY
RMCF2010FT39K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT39K0
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT39K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT39K0
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT39K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT39K0 Details Description
Related parts for RMCF2010FT39K0
CONV DC/DC REG NON-ISOL 1.5V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8TH 8-SOIC datasheet.pdf
IC DSP CTLR 32BIT 196CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 2.2A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 4TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf