Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT680R
RMCF2010FT680R picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT680R
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT680R.pdf
Availability of RMCF2010FT680R
QUANTITY
RMCF2010FT680R Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT680R
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT680R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT680R
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT680R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT680R Details Description
Related parts for RMCF2010FT680R
RES SMD 14 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M5 datasheet.pdf
LED RED 4PLCC SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
REPAIR KIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf