Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT909R
RMCF2010FT909R picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT909R
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT909R.pdf
Availability of RMCF2010FT909R
QUANTITY
RMCF2010FT909R Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT909R
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT909R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT909R
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT909R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT909R Details Description
Related parts for RMCF2010FT909R
FIXED IND 6.8UH 165MA 2.7 OHM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 40MHZ .128 LENGTH datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL14H/AE14G/HPL14H datasheet.pdf
PIANO STYLE DIP SWITCH datasheet.pdf
BOARD EVAL ADP121-1 2.0V OUTPUT datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 16K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TAPE CLIP 1.97" datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf