Stackpole Electronics Inc. RMCF2010JT30R0
RMCF2010JT30R0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010JT30R0
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010JT30R0.pdf
Availability of RMCF2010JT30R0
QUANTITY
RMCF2010JT30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010JT30R0
Internal Part NumberEIS-RMCF2010JT30R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010JT30R0
Related LinksRMCF201, RMCF2010JT30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010JT30R0 Details Description
Related parts for RMCF2010JT30R0
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 14W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6.5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf