Stackpole Electronics Inc. RMCF2512FT3K32
RMCF2512FT3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2512FT3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RMCF2512FT3K32.pdf
Availability of RMCF2512FT3K32
QUANTITY
RMCF2512FT3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2512FT3K32
Internal Part NumberEIS-RMCF2512FT3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2512FT3K32
Related LinksRMCF251, RMCF2512FT3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2512FT3K32 Details Description
Related parts for RMCF2512FT3K32
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 3W 4527 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.3A 80 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 14VDC .15PF ESD 0603 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 2.4MM JACK 50 OHM COMPRESS datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO13 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf