Stackpole Electronics Inc. RMCP2010FT34R8
RMCP2010FT34R8 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010FT34R8
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010FT34R8.pdf
Availability of RMCP2010FT34R8
QUANTITY
RMCP2010FT34R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010FT34R8
Internal Part NumberEIS-RMCP2010FT34R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010FT34R8
Related LinksRMCP201, RMCP2010FT34R8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010FT34R8 Details Description
Related parts for RMCP2010FT34R8
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CIR BRKR 12A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB, AFS S4, datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONTACT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf