Stackpole Electronics Inc. RMCP2010FT3M83
RMCP2010FT3M83 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010FT3M83
Brief Description
RES SMD 3.83M OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010FT3M83.pdf
Availability of RMCP2010FT3M83
QUANTITY
RMCP2010FT3M83 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010FT3M83
Internal Part NumberEIS-RMCP2010FT3M83
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010FT3M83
Related LinksRMCP201, RMCP2010FT3M83 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010FT3M83 Details Description
Related parts for RMCP2010FT3M83
IC RCVR/BUFFER 3.3/5V 1GHZ 8-MLF datasheet.pdf
QKE PF HDR ASSY SLIMLINE- 4WALL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 16P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf