Sullins Connector Solutions RMM15DTKN
RMM15DTKN picture photo
Mfg. Part Number
RMM15DTKN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RMM15DTKN.pdf
Availability of RMM15DTKN
QUANTITY
RMM15DTKN Order Process
Ship out your order
Specifications of RMM15DTKN
Internal Part NumberEIS-RMM15DTKN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMM15DTKN
Related LinksRMM1, RMM15DTKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMM15DTKN Details Description
Related parts for RMM15DTKN
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 9 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN SMA MALE datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf