Sullins Connector Solutions RMM22DRST-S664
RMM22DRST-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RMM22DRST-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RMM22DRST-S664.pdf
Availability of RMM22DRST-S664
QUANTITY
RMM22DRST-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMM22DRST-S664
Internal Part NumberEIS-RMM22DRST-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMM22DRST-S664
Related LinksRMM22DR, RMM22DRST-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMM22DRST-S664 Details Description
Related parts for RMM22DRST-S664
TRANS 2PNP 50V 0.5A MINI6 datasheet.pdf
CONN RING TERM 2/0AL/ 1/0CU 3/8 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS MALE CORD #26 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SOFTWARE CW PRO PERP FLOAT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A 5X6 PQFN datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1A 12-ESOP datasheet.pdf
TVS DIODE 132VWM 213VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf