TE Connectivity AMP Connectors RMW-25/8-1200/ADH-0
RMW-25/8-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RMW-25/8-1200/ADH-0
Datasheet Download
RMW-25/8-1200/ADH-0.pdf
Availability of RMW-25/8-1200/ADH-0
QUANTITY
RMW-25/8-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMW-25/8-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RMW-25/8-1200/ADH-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRMW Series Tubing
Standard Package70
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied0.984" (25.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.093" (2.35mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMW-25/8-1200/ADH-0
Related LinksRMW-25/8-, RMW-25/8-1200/ADH-0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RMW-25/8-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RMW-25/8-1200/ADH-0
RES METAL OX 3W 510 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
PC WORX 3 DEMO datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf