TE Connectivity AMP Connectors RMW-95/29-1200/ADH-0
RMW-95/29-1200/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RMW-95/29-1200/ADH-0
Datasheet Download
RMW-95/29-1200/ADH-0.pdf
Availability of RMW-95/29-1200/ADH-0
QUANTITY
RMW-95/29-1200/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMW-95/29-1200/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RMW-95/29-1200/ADH-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRMW Series Tubing
Standard Package50
Length3.94' (1.20m)
Inner Diameter - Supplied3.740" (95.0mm)
Inner Diameter - Recovered1.140" (29.0mm)
Recovered Wall Thickness0.139" (3.55mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMW-95/29-1200/ADH-0
Related LinksRMW-95/29-, RMW-95/29-1200/ADH-0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RMW-95/29-1200/ADH-0 Details Description
Related parts for RMW-95/29-1200/ADH-0
VARISTOR 243V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR AC 50A 280VAC PNL MNT datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM DO204AL datasheet.pdf
RES 698 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf