Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN102PJ300CS
RN102PJ300CS picture photo
Mfg. Part Number
RN102PJ300CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 30 OHM 0404
Datasheet Download
RN102PJ300CS.pdf
Availability of RN102PJ300CS
QUANTITY
RN102PJ300CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN102PJ300CS
Internal Part NumberEIS-RN102PJ300CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Concave
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN102PJ300CS
Related LinksRN102P, RN102PJ300CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN102PJ300CS Details Description
Related parts for RN102PJ300CS
CAP CER 270PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
STEPPER MOTOR 5VDC 18DEG BI datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.8V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 10K OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.645A 135 MOHM datasheet.pdf