Toshiba Semiconductor & Storage RN2101CT(TPL3)
RN2101CT(TPL3) picture photo
Mfg. Part Number
RN2101CT(TPL3)
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS PNP 0.05W CST3
Datasheet Download
RN2101CT(TPL3).pdf
Availability of RN2101CT(TPL3)
QUANTITY
RN2101CT(TPL3) Order Process
Ship out your order
Specifications of RN2101CT(TPL3)
Internal Part NumberEIS-RN2101CT(TPL3)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypePNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)20V
Resistor - Base (R1) (Ohms)4.7k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)4.7k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce30 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic150mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition-
Power - Max50mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-101, SOT-883
Supplier Device PackageCST3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN2101CT(TPL3)
Related LinksRN2101C, RN2101CT(TPL3) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
RN2101CT(TPL3) Details Description
Related parts for RN2101CT(TPL3)
BUZZ PIEZO CIRC 23MM RADIAL datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.200 T/H datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 6.3" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 2A datasheet.pdf