Vishay/Dale RN50C12R1FRSL
RN50C12R1FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C12R1FRSL
Brief Description
RES 12.1 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C12R1FRSL.pdf
Availability of RN50C12R1FRSL
QUANTITY
RN50C12R1FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C12R1FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C12R1FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C12R1FRSL
Related LinksRN50C1, RN50C12R1FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C12R1FRSL Details Description
Related parts for RN50C12R1FRSL
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 12POS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf