Vishay/Dale RN50C14R3FB14
RN50C14R3FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C14R3FB14
Brief Description
RES 14.3 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C14R3FB14.pdf
Availability of RN50C14R3FB14
QUANTITY
RN50C14R3FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C14R3FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C14R3FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C14R3FB14
Related LinksRN50C1, RN50C14R3FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C14R3FB14 Details Description
Related parts for RN50C14R3FB14
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA TIN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 68-TQFN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 5W 4850 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIBER 4M LONG M3 R4 BEND RADIUS datasheet.pdf
HA-VIS FTS 3082-ASFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf