Vishay/Dale RN50C22R6FRE6
RN50C22R6FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C22R6FRE6
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C22R6FRE6.pdf
Availability of RN50C22R6FRE6
QUANTITY
RN50C22R6FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C22R6FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C22R6FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C22R6FRE6
Related LinksRN50C2, RN50C22R6FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C22R6FRE6 Details Description
Related parts for RN50C22R6FRE6
TRANS NPN 160V 0.2A SOT323 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER IN9-18V OUT5.0V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER R/A SMD DR TIN 16 CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 1.3KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN 30POS 0.8MM SMT datasheet.pdf