Vishay/Dale RN50C22R6FRSL
RN50C22R6FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C22R6FRSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C22R6FRSL.pdf
Availability of RN50C22R6FRSL
QUANTITY
RN50C22R6FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C22R6FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C22R6FRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C22R6FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C22R6FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C22R6FRSL Details Description
Related parts for RN50C22R6FRSL
IC ADC DUAL 14BIT 25MSPS 64QFN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 1KV C0H RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Reversible 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf