Vishay/Dale RN50C2321FB14
RN50C2321FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2321FB14
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2321FB14.pdf
Availability of RN50C2321FB14
QUANTITY
RN50C2321FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2321FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C2321FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2321FB14
Related LinksRN50C2, RN50C2321FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2321FB14 Details Description
Related parts for RN50C2321FB14
SURGE SUPP 145V BIDIR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX W/PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 17POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LED MOD LYRA STAR NFS 4000K WHT datasheet.pdf
9P M R/A .370 440 IN 1300PF datasheet.pdf