Vishay/Dale RN50C2322FRSL
RN50C2322FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C2322FRSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C2322FRSL.pdf
Availability of RN50C2322FRSL
QUANTITY
RN50C2322FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C2322FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C2322FRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C2322FRSL
Related LinksRN50C2, RN50C2322FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C2322FRSL Details Description
Related parts for RN50C2322FRSL
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
ADAPTER 56CSP COOLRUNNER II datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 15V 30MA CP4 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A TIN .100 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1A 12-ESOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf