Vishay/Dale RN50C26R7FB14
RN50C26R7FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C26R7FB14
Brief Description
RES 26.7 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C26R7FB14.pdf
Availability of RN50C26R7FB14
QUANTITY
RN50C26R7FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C26R7FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C26R7FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C26R7FB14
Related LinksRN50C2, RN50C26R7FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C26R7FB14 Details Description
Related parts for RN50C26R7FB14
CAP CER 18PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 9PF 0.25PF 100V 0805 datasheet.pdf
REMOVAL TOOL BNC/TNC 12IN datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMB datasheet.pdf
BOOT HOOK FOR 120, 126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SAW RESONATOR 318.0MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 890MA 280 MOHM datasheet.pdf