Vishay/Dale RN50C30R1FRSL
RN50C30R1FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C30R1FRSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C30R1FRSL.pdf
Availability of RN50C30R1FRSL
QUANTITY
RN50C30R1FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C30R1FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C30R1FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C30R1FRSL
Related LinksRN50C3, RN50C30R1FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C30R1FRSL Details Description
Related parts for RN50C30R1FRSL
VARISTOR 108V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
IC FIFO CLOCKED 64X36X2 120QFP datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MODULE DERFARM7-25A00 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20DIP datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf