Vishay/Dale RN50C30R9FRSL
RN50C30R9FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C30R9FRSL
Brief Description
RES 30.9 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C30R9FRSL.pdf
Availability of RN50C30R9FRSL
QUANTITY
RN50C30R9FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C30R9FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C30R9FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C30R9FRSL
Related LinksRN50C3, RN50C30R9FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C30R9FRSL Details Description
Related parts for RN50C30R9FRSL
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
IC RF READER 13.56MHZ 36-VQFN datasheet.pdf
SNSW 10A 1-4 RLR70500846 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 1000VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 493K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 14.6V -14.8V datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS SEALED GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO216 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf