Vishay/Dale RN50C3221FB14
RN50C3221FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3221FB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.22K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3221FB14.pdf
Availability of RN50C3221FB14
QUANTITY
RN50C3221FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3221FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3221FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3221FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3221FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3221FB14 Details Description
Related parts for RN50C3221FB14
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC LP 5V 12-BIT SRL 16-SOIC datasheet.pdf
MCU LOAD SWITCH 200MA SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E 3 UP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
CABLE 3POS STR Y-PLUG-2 R/A SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2A 42 MOHM SMD datasheet.pdf