Vishay/Dale RN50C3221FB14
RN50C3221FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3221FB14
Brief Description
RES 3.22K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3221FB14.pdf
Availability of RN50C3221FB14
QUANTITY
RN50C3221FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3221FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3221FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3221FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3221FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3221FB14 Details Description
Related parts for RN50C3221FB14
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 16.5"L X 14.72"W datasheet.pdf
DSUB 5W5 M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 3-H-5 0 P20 R32 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf