Vishay/Dale RN50C3242FRSL
RN50C3242FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3242FRSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3242FRSL.pdf
Availability of RN50C3242FRSL
QUANTITY
RN50C3242FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3242FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3242FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3242FRSL
Related LinksRN50C3, RN50C3242FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3242FRSL Details Description
Related parts for RN50C3242FRSL
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1503TR 5" datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W T18 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf