Vishay/Dale RN50C33R2FRE6
RN50C33R2FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C33R2FRE6
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C33R2FRE6.pdf
Availability of RN50C33R2FRE6
QUANTITY
RN50C33R2FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C33R2FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C33R2FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C33R2FRE6
Related LinksRN50C3, RN50C33R2FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C33R2FRE6 Details Description
Related parts for RN50C33R2FRE6
IC PROGRAM 3.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG LOCK CLIP .156 6POS datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 256 ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONTACT PIN COAX #16 SUBMINI KIT datasheet.pdf
MTP 1/2" FORM 1 GR IP40 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG STEREO 3.5MM LOCKING datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLUGINSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
INSERT FLA.2S.304. FOR 4LV datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf