Vishay/Dale RN50C3482FRE6
RN50C3482FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3482FRE6
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3482FRE6.pdf
Availability of RN50C3482FRE6
QUANTITY
RN50C3482FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3482FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C3482FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3482FRE6
Related LinksRN50C3, RN50C3482FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3482FRE6 Details Description
Related parts for RN50C3482FRE6
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
TOOL BENCH CRIMP PNEUM 14-24AWG datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 52.8 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf