Vishay/Dale RN50C34R0FRE6
RN50C34R0FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C34R0FRE6
Brief Description
RES 34 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C34R0FRE6.pdf
Availability of RN50C34R0FRE6
QUANTITY
RN50C34R0FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C34R0FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C34R0FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C34R0FRE6
Related LinksRN50C3, RN50C34R0FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C34R0FRE6 Details Description
Related parts for RN50C34R0FRE6
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FILTER 16-TQFN datasheet.pdf
CAP MICA 750PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 129VC P600 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf