Vishay/Dale RN50C3610DB14
RN50C3610DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3610DB14
Brief Description
RES 361 OHM 1/20W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3610DB14.pdf
Availability of RN50C3610DB14
QUANTITY
RN50C3610DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3610DB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3610DB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)361
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3610DB14
Related LinksRN50C3, RN50C3610DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3610DB14 Details Description
Related parts for RN50C3610DB14
TERM SAKG 70 II G TS32 KRG BRN datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 8BIT 8CH 16-QSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 5.24"LX4.25"W datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC TEMP SNSR DUAL REMOTE 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
OSC VCSO 693.483MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf