Vishay/Dale RN50C3832FRSL
RN50C3832FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3832FRSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3832FRSL.pdf
Availability of RN50C3832FRSL
QUANTITY
RN50C3832FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3832FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3832FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3832FRSL
Related LinksRN50C3, RN50C3832FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3832FRSL Details Description
Related parts for RN50C3832FRSL
RES SMD 390 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T27 9.2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 64A LL LFPAK datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 68POS datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 2" datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
KIT CONV DC-DC 25A STACKABLE datasheet.pdf