Vishay/Dale RN50C3881BBSL
RN50C3881BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3881BBSL
Brief Description
RES 3.88K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3881BBSL.pdf
Availability of RN50C3881BBSL
QUANTITY
RN50C3881BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3881BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3881BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3881BBSL
Related LinksRN50C3, RN50C3881BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3881BBSL Details Description
Related parts for RN50C3881BBSL
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INSULATOR CIRCULAR GEN PURP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP ROCKER 8POS BLUE T/H datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
GUIDE PIN 0.100" SHRD HDR datasheet.pdf