Vishay/Dale RN50C3901FB14
RN50C3901FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3901FB14
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3901FB14.pdf
Availability of RN50C3901FB14
QUANTITY
RN50C3901FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3901FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C3901FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3901FB14
Related LinksRN50C3, RN50C3901FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3901FB14 Details Description
Related parts for RN50C3901FB14
VARISTOR 7.1V 120A 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 94 MOHM TH datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
64KB 4KB RAM XCVR DC-DC 42LGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf