Vishay/Dale RN50C3922FRE6
RN50C3922FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3922FRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3922FRE6.pdf
Availability of RN50C3922FRE6
QUANTITY
RN50C3922FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3922FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C3922FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3922FRE6
Related LinksRN50C3, RN50C3922FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3922FRE6 Details Description
Related parts for RN50C3922FRE6
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS DBL LOCK GRAY datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR 82P2284 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPINDLE EXTENDER KIT 300 1PC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X15MM 3WR datasheet.pdf