Vishay/Dale RN50C4420FR36
RN50C4420FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4420FR36
Brief Description
RES 442 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4420FR36.pdf
Availability of RN50C4420FR36
QUANTITY
RN50C4420FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4420FR36
Internal Part NumberEIS-RN50C4420FR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4420FR36
Related LinksRN50C4, RN50C4420FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4420FR36 Details Description
Related parts for RN50C4420FR36
VARISTOR 555V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONTROL RELAY VLT 120VAC 10-600V datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN M HOUSING 2POS COAXIAL datasheet.pdf