Vishay/Dale RN50C4423FB14
RN50C4423FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4423FB14
Brief Description
RES 442K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4423FB14.pdf
Availability of RN50C4423FB14
QUANTITY
RN50C4423FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4423FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C4423FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4423FB14
Related LinksRN50C4, RN50C4423FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4423FB14 Details Description
Related parts for RN50C4423FB14
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 17POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
1.5 MINI CT LATTICE REC KEY B datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 570MA 1.92 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf