Vishay/Dale RN50C4640FBSL
RN50C4640FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4640FBSL
Brief Description
RES 464 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4640FBSL.pdf
Availability of RN50C4640FBSL
QUANTITY
RN50C4640FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4640FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4640FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4640FBSL
Related LinksRN50C4, RN50C4640FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4640FBSL Details Description
Related parts for RN50C4640FBSL
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 8-S datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 976 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 10-VSSOP datasheet.pdf
CLOSURE END SEAL TRIPLE PORT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf