Vishay/Dale RN50C4752FBSL
RN50C4752FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4752FBSL
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4752FBSL.pdf
Availability of RN50C4752FBSL
QUANTITY
RN50C4752FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4752FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4752FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4752FBSL
Related LinksRN50C4, RN50C4752FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4752FBSL Details Description
Related parts for RN50C4752FBSL
RES SMD 1.24 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG SYNC SUPIRBUCK DDR 4A QFN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 210MA 1.4 OHM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 200W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
MINI FIT CRIMP REC HSG 12CKT BLA datasheet.pdf
BLUE 3 POS METAL datasheet.pdf