Vishay/Dale RN50C6190FB14
RN50C6190FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C6190FB14
Brief Description
RES 619 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C6190FB14.pdf
Availability of RN50C6190FB14
QUANTITY
RN50C6190FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C6190FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C6190FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C6190FB14
Related LinksRN50C6, RN50C6190FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C6190FB14 Details Description
Related parts for RN50C6190FB14
IC FILTER VARIABLE Q WIDE 24SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AMANUAL FA PNP RED M8 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED HARNESS ASSEMBLY datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLY 680UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf