Vishay/Dale RN50C63R4FB14
RN50C63R4FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C63R4FB14
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C63R4FB14.pdf
Availability of RN50C63R4FB14
QUANTITY
RN50C63R4FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C63R4FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C63R4FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C63R4FB14
Related LinksRN50C6, RN50C63R4FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C63R4FB14 Details Description
Related parts for RN50C63R4FB14
LED RED DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
PLUG, 4 CIR 125 BLADE NYL 66/6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 8POS datasheet.pdf
MCU 32BIT 128KB FLASH 48UFQFPN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf