Vishay/Dale RN50C64R9FRE6
RN50C64R9FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C64R9FRE6
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C64R9FRE6.pdf
Availability of RN50C64R9FRE6
QUANTITY
RN50C64R9FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C64R9FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C64R9FRE6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C64R9FRE6
Related LinksRN50C6, RN50C64R9FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C64R9FRE6 Details Description
Related parts for RN50C64R9FRE6
FUSE GLASS 250MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
ADAPTER SLEEVE RED datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 1.5A datasheet.pdf