Vishay/Dale RN50C84R5FB14
RN50C84R5FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C84R5FB14
Brief Description
RES 84.5 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C84R5FB14.pdf
Availability of RN50C84R5FB14
QUANTITY
RN50C84R5FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C84R5FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C84R5FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C84R5FB14
Related LinksRN50C8, RN50C84R5FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C84R5FB14 Details Description
Related parts for RN50C84R5FB14
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR .5" X 200' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 4.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 21A 3.6 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC ENERGY METER 1.8V/3V 48TQFP datasheet.pdf
MOD 120V 11"X2" 6W LIN 675LM datasheet.pdf
IC BUFFER 9OUTPUT 1.5V 48MLF datasheet.pdf