Vishay/Dale RN50E1003CB14
RN50E1003CB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1003CB14
Brief Description
RES 100K OHM 1/20W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1003CB14.pdf
Availability of RN50E1003CB14
QUANTITY
RN50E1003CB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1003CB14
Internal Part NumberEIS-RN50E1003CB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1003CB14
Related LinksRN50E1, RN50E1003CB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1003CB14 Details Description
Related parts for RN50E1003CB14
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 27 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 220V 1.85W SOD64 datasheet.pdf