Vishay/Dale RN50E1022FRSL
RN50E1022FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1022FRSL
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1022FRSL.pdf
Availability of RN50E1022FRSL
QUANTITY
RN50E1022FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1022FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E1022FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1022FRSL
Related LinksRN50E1, RN50E1022FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1022FRSL Details Description
Related parts for RN50E1022FRSL
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CABLE DUCT CHANNEL 4"X4" datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf