Vishay/Dale RN50E1253BB14
RN50E1253BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1253BB14
Brief Description
RES 125K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1253BB14.pdf
Availability of RN50E1253BB14
QUANTITY
RN50E1253BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1253BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E1253BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1253BB14
Related LinksRN50E1, RN50E1253BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1253BB14 Details Description
Related parts for RN50E1253BB14
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 650MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IGBT 600V 45A 140W TO3P datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.22A 150 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.4 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS TBGA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 300VAC AXIAL datasheet.pdf