Vishay/Dale RN50E1331FBSL
RN50E1331FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1331FBSL
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1331FBSL.pdf
Availability of RN50E1331FBSL
QUANTITY
RN50E1331FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1331FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E1331FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1331FBSL
Related LinksRN50E1, RN50E1331FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1331FBSL Details Description
Related parts for RN50E1331FBSL
RES SMD 511 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OP AMP LOW NOISE SOT-23 datasheet.pdf
UM5-1266 SAFETY MAT datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUDED datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.2A XQFN3 datasheet.pdf
OSC MEMS 25MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf