Vishay/Dale RN50E3010FRSL
RN50E3010FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3010FRSL
Brief Description
RES 301 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3010FRSL.pdf
Availability of RN50E3010FRSL
QUANTITY
RN50E3010FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3010FRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E3010FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3010FRSL
Related LinksRN50E3, RN50E3010FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3010FRSL Details Description
Related parts for RN50E3010FRSL
JUMPER QL2 T/2.5 T/35 2POS datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 160POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .050" STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf